Wybrzeże Orihuela

Na wybrzeżu Orihuela znajdują się najpiękniejsze plaże w Europie, uhonorowane  niebieskimi flagami 7 EU, co świadczy o ich wysokiej klasie i czystości. Można tu uprawiać wszelkie sporty wodne i korzystać z przeróżnych atrakcji. Plaże są codziennie sprzątane, a do tego świetnie zagospodarowane (bary, usługi, place zabaw dla dzieci, pierwsza pomoc, leżaki, prysznice itp.). Niektóre z nich są piaszczyste, a niektóre kamieniste. Wszystkie posiadają boiska do gry w siatkówkę plażową.

Bary plażowe otwarte są od Wielkanocy do końca października, najczęściej od 10 rano do 2 w nocy w sezonie. Oferują wszelakie drinki, koktajle, pizze, lody i oczywiście tapas, które można zjeść i wypić w świetnej atmosferze zarówno za dnia jak i w nocy.

Dla miłośników żeglarstwa Orihuela Costa oferuje możliwość podjęcia kursów na żeglarza lub sternika. W Torrevieja i na Cabo Roig znajdują się przystanie jachtowe, gdzie można wypożyczyć jacht lub statek na wycieczkę po morzu.

Plaża La Zenia

Plaża La Zenia jest usytuowana najbliżej naszego apartamentu, ok. 8 minut samochodem (4 km). Od domu Casa Alegria najbliżej jest do Plaży Playa Flamenca (ok.2km). Przy plażach znajdują się restauracje i bary z widokiem na morze.

DSC_3549 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA   

Pozostałe plaże w okolicy

Inne plaże znajdujące się w pobliżu to: Playa Flamenca, Cabo Roig, Campoamor, Cala Captain oraz Playa la Puntica na przepięknej lagunie Mar Menor, gdzie można dojechać w 15 minut drogą N332 na południe. Woda tam jest bardzo płytka, ciepła i spokojna w miesiącach letnich, idealna dla dzieci.